Odrobina sztuki: W hełmie korkowym, przez galaktykę

A oto kolejna niemprawa próba przełożenia mojej wyobraźni na grafikę. Niedawno przedstawiłem wam moją wizję steampunkowego automatonu, dziś – parowy podbój kosmosu.

in_a_pith_helmet__through_the_galaxy_by_steamborg1889-daitp4jZobacz grafikę w pełnej rozdzielczości na DeviantArt.

W steampunku zawsze uwielbiałem kompletnie anachroniczną perspektywę podboju kosmosu. Na długo zanim Gagarin ruszył na orbitę, pisarze szukali sposobu na wykorzystanie mizernych osiągnięć technologicznych do odwiedzin na Księżycu czy na Marsie. Pisałem o tym w tym artykule.

Współcześni autorzy retro-fantastyki sięgają po ten motyw stosunkowo rzadko, ale z świetnymi efektami, czego przykładem jest system RPG „Space 1889”, o którym napiszę dłużej przy innej okazji. W skrócie, jest to odpowiedź na pytanie, co byłoby gdyby kolonializm przekroczył granicę naszej planety, a ludzkość poprzez Eter ruszyła na podbój sąsiednich planet i ich tubylczych plemion.

Na obrazku, na którym robię przy okazji za modela (to fotka z Pyrkonu) poza wątkami kosmicznymi, nie mogłem oprzeć się przed dodaniem wątku egipskiego (bardzo bliskiego steampunkowi) z odrobiną danikenowskich rojeń. A co? :)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na ten temat