Holden Efijy – luksusowy samochód, którego nie da się kupić

Holden Efijy to współczesny samochód oddający hołd klasycznemu Holden FJ. Auto ma przepiękne retro-nadwozie, luksusowe wnętrze oraz potężny silnik. Jedyny problem polega na tym, że nie mogą go kupić nawet ci, których na to stać.

Pierwszy Holden FJ był drugim samochodem ten australijskiej fabryki. Pojawił się na drogach w 1953 roku i władał nimi przez trzy lata. Jego potomek, utrzymany w duchu retro-motoryzacji, po raz pierwszy zaprezentowano na australisjkich targach International Motor Show w 2005 roku. W 2007 roku został uznany prototypem roku w Stanach Zjednoczonych. Niestety od tamtej pory zakłady nie zdecydowały się na produkcję modelu.

Mierzący 5,2 m długości samochód powstał na bazie Corvette C. Posiada silnik V8 LS2 o mocy 645 KM, a karoserię wykonano z włókien szklanych. Gdyby kiedyś pojawił się w salonach, jego cenę oszacowano na okrągły milion euro. Na razie Efijy mogą poprowadzić gracze – australijskie auto pojawiło się w dodatku do „Test Drive Unlimited”, oraz (pod nazwą The Boyd Fireflame 544) w „Just Cause 2”.

  • Holden Efijy
  • Holden Efijy
  • Holden Efijy
  • Holden Efijy

Fot. Wikimedia commons / Ferenghi http://www.carsaroundadelaide.com

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na ten temat